Герман Лернер «DaEvet» Төркия сәүдә онлайн-платформасы вәкилләре белән очрашты

2021 елның 17 сентябре, җомга

Бүген Татарстан Республикасы сәнәгать һәм сәүдә министры урынбасары Герман Лернер «DaEvet» сәүдә онлайн-платформасы вәкилләре белән очрашты. Очрашу барышында яклар җиңел сәнәгать өлкәсендә ике яклы хезмәттәшлек мәсьәләләре турында фикер алышты.

DaEvet – B2B онлайн-сәүдә халыкара мәйданчыгы, ул сатып алучыларны бөтен Россиядән Төркия белән тәэмин итүчеләр, шулай ук Төркиянең барлык почмакларыннан сатып алучыларны Россия товар җитештерүчеләре белән тоташтыра. Компаниянең төп максаты – кече һәм урта бизнес, эре бизнес, шулай ук шәхси эшкуарлар өчен сәүдә эшчәнлеге платформасын тәэмин итү.

Татарстан Республикасы предприятиеләренең Төркия Республикасы белән хезмәттәшлеге актив үсә. Бу - «КАМАЗ» ГАҖ, «Татнефть» ГАҖ, «ТАИФ» АҖ һәм башкалар.

Җиңел сәнәгать өлкәсендә хезмәттәшлек шулай ук Татарстан Республикасы белән Төркия Республикасы арасындагы хезмәттәшлекнең өстенлекле юнәлешләренең берсе булып тора.

Очрашу ахырында яклар үзара файдалы булган хезмәттәшлекнең актуаль мәсьәләләрен алга этәрү буенча тыгыз багланышларны дәвам иттерүдә ике якта да мәнфәгать булуын белдерде.